Ostravské kaštany 13. 5. v 18:00

Ostravské kaštany 13. 5. v 18:00

Pro festival Pestré vrstvy jsme s přáteli připravili besedu o ostravských kaštanech. Pokud by totiž měl Ostravu symbolizovat nějaký ze stromů, byl by to jistě jírovec maďal. V ulicích města, kolem hald i zanikajících průmyslových areálů můžeme dodnes najít pozůstatky alejí starých jírovců – kaštanů, z nichž mnohé byly vysazeny před více než sto lety. Dnes jsou tyto stromy často posledními svědky minulosti dávno zaniklých míst. Během besedy si budeme povídat nejen o důvodech, které vedly naše předky k výsadbě kaštanů v Ostravě, ale především virtuálně navštívíme celou řadu míst, kde kaštany dodnes rostou. Každá z lokalit v sobě skrývá jeden z příběhů staré Ostravy. Přijďte si vyslechnout tyto příběhy na besedu s botaničkou Zdenkou Rozbrojovou a historikem Tomášem Majlišem v rámci festivalu Pestré vrstvy.

Informace o besedě:

Kdy: 13. 5. 2022 v 18:00
Místo: Stará aréna (28. října 49/23, Ostrava-Moravská Ostrava)
Vstupenky: na webu festivalu a ve všech ostravských infocentrech (100/80 Kč). V případě zbývající kapacity je možné zakoupit vstupenky také na místě.

Pestré vrstvy

Vlastivědný festival Pestré vrstvy hledá a diskutuje společenská témata spojená s minulostí, přítomností, ale i budoucností ostravského regionu na poli historie, architektury a přírody.

Chcete pomoci se zajištěním lístu? Přihlašte se na akci a budu Vás kontaktovat.    0

    Přeji si zasílat informace o dalších akcích e-mailem. (vyžadováno)