Hornické kolonie Zámostí 14. 5. 2022 ve 14:00

Hornické kolonie Zámostí14. 5. 2022 ve 14:00

V rámci festivalu Pestré vrstvy jsem pro Vás připravil komentovanou vycházku za hornickou minulostí Zámostí. Přestože ještě před druhou světovou válkou patřily hornické kolonie k nejrozšířenějšímu typu bydlení na Slezské Ostravě, dnes je kromě několika domů většina z nich zdemolována. V paměti města zůstaly jen jejich názvy – Františkov, Jaklovec, Kamenec či Wilczkova kolonie a drobné stopy v terénu jako stromy nebo zídky. Projděte se místy, kde se tyto kolonie nacházely, a poznejte, jaký byl život jejich obyvatel.

Informace o prohlídce

  • Sraz účastníků v sobotu 14. května 2022 ve 14:00 hodin před budovou historického dolu Trojice ve Slezské Ostravě (Těšínská 128)
  • Vstupné na prohlídku činí 100 Kč pro dospělé, 80 Kč pro seniory
  • Kapacita prohlídky omezena. Vstupenky jsou dostupné na webu festivalu a ve všech ostravských infocentrech. V případě zbývající kapacity je možné zakoupit vstupenky také na místě.

Pestré vrstvy

Vlastivědný festival Pestré vrstvy hledá a diskutuje společenská témata spojená s minulostí, přítomností, ale i budoucností ostravského regionu na poli historie, architektury a přírody.

Chcete pomoci se zajištěním lístu? Přihlašte se na akci a budu Vás kontaktovat.    0

    Přeji si zasílat informace o dalších akcích e-mailem. (vyžadováno)