Heřmanický rybník s přírodovědcem 14. 10. 2017 ve 14:00

Navštivte s přírodovědcem přírodní památku Heřmanický rybník, největší mokřad českého Slezska. Poznejte život zdejších organismů a rostlin a zjistěte, jak toto prostředí ovlivňuje přítomnost blízkých hald a důlních vod.

O průvodci

RNDr. Jan Lenart, Ph.D. je vysokoškolský pedagog, vědec, popularizátor vědy a místní patriot, jehož odborný zájem směřuje do oblasti geomorfologie a speleologie. Zároveň je autorem řady odborných článků a také například knihy Příroda regionu Slezská brána. Je také průvodcem za přírodou Ostravska OVAtrip.cz

Informace o prohlídce

  • Sraz účastníků v sobotu 14. října 2017 ve 14:00 na zastávce MHD U Dvora (BUS č. 49), parkování je možné v tomto místě
  • Délka vycházky: 2-3h / 5 km
  • Vstupné na prohlídku činí 70 Kč pro dospělé, 50 Kč pro seniory, děti do 15 let mají vstup zdarma.
  • Vstupné se platí na místě před začátkem prohlídky
  • Na prohlídku se, prosím, přihlašte s pomocí objednávkového formuláře na konci stránky. V případě velkého počtu přihlášených tak budeme moci přidat další termín prohlídky.

Jaká místa navštívíme a co se dozvíte?

Kousek od centra Ostravy směrem k Bohumínu se rozkládá soustava čtyř vodních nádrží, které jsou od roku 2013 i se svým mokřadním okolím chráněny jako přírodní památka. Naše prohlídka vás povede okruhem kolem největšího Heřmanického rybníka, jehož voda má velmi specifické složení, neboť se do něj čerpají slané důlní vody a jsou sem sváděny výluhy z dosud hořících hald. Voda má tak vysoký obsah boru a jodu. Chráněný čolek velký, množství vodního ptactva, obrovské porosty rákosin a desítky rybářských posedů, ke kterým vedou dřevěné lávky s padacími mosty, činí z území přírodní památky jedno z nejunikátnějších prostředí Ostravy. Přijďte i vy nasát atmosféru, jaká u nás nemá obdoby.

Přihlášení na prohlídku    0

    Přeji si zasílat informace o dalších akcích e-mailem. (vyžadováno)