Halda v Hrabůvce s přírodovědcem 21. 10. 2017 ve 14:00

Navštivte s přírodovědcem haldu v Hrabůvce a ocitněte se ve zcela jiném světě – na střeše města. Prohlédněte si z ptačí perspektivy Hrabůvku, Zábřeh či dýmící Novou Huť a užijte si netradiční výhledy na Beskydy a Lysou horu.

O průvodci

RNDr. Jan Lenart, Ph.D. je vysokoškolský pedagog, vědec, popularizátor vědy a místní patriot, jehož odborný zájem směřuje do oblasti geomorfologie a speleologie. Zároveň je autorem řady odborných článků a také například knihy Příroda regionu Slezská brána. Je také průvodcem za přírodou Ostravska OVAtrip.cz

Informace o prohlídce

  • Sraz účastníků v sobotu 21. října 2017 ve 14:00 na začátku ulice Šídlovecká hned pod zastávkou MHD Benzina, parkování přímo v ulici.
  • Délka vycházky: 1,5-2h / 2 km
  • Vstupné na prohlídku činí 70 Kč pro dospělé, 50 Kč pro seniory, děti do 15 let mají vstup zdarma.
  • Vstupné se platí na místě před začátkem prohlídky
  • Na prohlídku se, prosím, přihlašte s pomocí objednávkového formuláře na konci stránky. V případě velkého počtu přihlášených tak budeme moci přidat další termín prohlídky.

Jaká místa navštívíme a co se dozvíte?

Kromě hlušiny z černouhelných dolů vznikaly v Ostravě také haldy struskové. Na největší z nich vás zavede naše prohlídka. Po překonání několika strmých stupňů se návštěvník ocitne ve zcela jiném světě, jakoby na střeše města. Z neustále se střídajících vyhlídek přehlédneme Hrabůvku, Zábřeh, při dobré viditelnosti i Porubu a další horizonty zvedající se za městem. Netradiční jsou pohledy na Beskydy v čele s Lysou horou, apokalyptický je pohled na „hořící“ Novou huť. V posledních letech halda procházela rekultivací. Na jejím povrchu se dnes střídají pralesovité náletové porosty s téměř stepními trávníky. Vrcholem prohlídky je strmý sestup k jezeru v samotném nitru 97hektarového odvalu. Zde, při výhledu na beskydský hřeben z pomezí křovinatých luk, které lemují vodní plochu, si člověk uvědomí, že vlastně již není v té černé Ostravě…

Přihlášení na prohlídku    0

    Přeji si zasílat informace o dalších akcích e-mailem. (vyžadováno)